Продадена – Куќа 412 м2 во Тетово – Строг Центар

Детали за имотот

Шифра на оглас
74
Цена
€ 425,000
Намена
Се Продава
Тип
Куќа
Локација
Тетово / Строг Центар
Квадратура
412 м2

Се продава многу убава куќа на одлична локација, во најстрогиот Центар на Тетово.
Куќата не е лепенка, самостојна е со голем двор на 2 ката и поткровје.
На кат има 3 Спални соби, 2 купатила, Дневна со Кујна и Трпезарија.
+ Деловен простор, подруми и гаража.

 

 

– Станбен простор: 399 м2 (133 м2 на кат)
– Само двор: 275 м2
– Вкупно плац: 412 м2

Куќата е веднаш всевлива, во супер состојба, реновирана, со чист имотен лист.

– Со можност за изградба на станбено-деловен објект (зграда).

Во непосредна близина на:
– Општина Тетово
– Деловни Банки

– Супермаркети
– Кафебарови
и др…

Elinor Logo

Елинор

Маршал Тито 124/1, 1200, Тетово, Македонија

Контакт

 • Површина155
 • ТипКуќа
 • НаменаСе Продава
 • ЛокацијаЧапчово Сокаче / Тетово
 • Површина370
 • ТипКуќа
 • НаменаСе Продава
 • ЛокацијаТетово / Вон Град
 • Површина500
 • ТипКуќа
 • НаменаСе Продава
 • ЛокацијаТетовчанка / Тетово

Наши Партнери

Последни Прегледи